Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 5 dni temu, 2020-10-17 Odsłon: 168

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020r.

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

Przeżywamy niedziele misyjną pod hasłem Oto ja poślij mnie. Modlitwą wspieramy misjonarzy na całym świecie, w przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wesprzemy dzieła misyjne.
 
1. Nabożeństwo Różańcowe:
poniedziałek – środa – piątek godz. 17.00 dla dzieci
od poniedziałku do piątku godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych
sobota i niedziela godz. 17.15 dla wszystkich
  W poniedziałek po różańcu adoracja w ciszy do g. 19.30
 
2. Liturgia Kościoła:
wtorek (20 X) – wspomnienie św. Jana Kantego prezb
czwartek (22 X) – wspomnienie św. Jana Pawła II, Pp
 
3. Spotkania:
Katechezy komunijne  – poniedziałek lub środa, 17.00 w kościele 
- Spotkania formacyjne przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 SP- katechezy w starym kościele po Mszy św. o godz. 10.00 lub 18.00
- W piątek na 18.00 do salki pod plebanią zapraszamy młodzież klas 7 i 8 SP i szkół średnich chętna włączyć się w Oazę Młodzieżową.
- Zbiórka służby liturgicznej – lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 9.30 w kościele.
 
4. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Wypisując na nich imiona naszych zmarłych będziemy polecać ich Bożemu miłosierdziu i modlitwie wiernych  przez cały miesiąc listopad  podczas nabożeństwa wypominkowego o 17.30. 
 
5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela w niej artykuły o parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Os. Nad Rudzianką. Gość Niedzielny oraz miesięcznik Miłujcie się.
 
6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii serdecznie dziękujemy. 
Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 
 
 
                                                                                                                                     Ks. Józef Filipek
                                                                                                                                    P R O B O S Z C Z
 
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
 
Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego, z okazji przypadającej 16 października jedenastej rocznicy śmierci. Msza Święta zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 18 października br., o godz. 12.00.
 
 Zapraszamy delegacje parafialne do udziału w Procesji ze świętymi z relikwiami świętych i błogosławionych w sobotę, 31 października. Procesja wyruszy o godz. 19.00 z Jasnych Błoni, od figury św. Jana Pawła II i będzie zmierzać do Katedry. Ok. godz. 20.00, po zakończeniu procesji, zostanie odprawiona w Katedrze Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.
 
 
W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; a na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00. 
Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, a homilię wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych. 
 
We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., o godz. 15.00 w kaplicy na Cmentarzu Centralnym zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą o godz. 12.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Metropolita, a o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Henryk Wejman.
 
Informujemy, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach od 30 października do 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Zmarli wymienieni w wypominkach, będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą odbywać się 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w Kościele Seminaryjnym.
 
 
aktualizowano: 5 dni temu, 2020-10-17
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone