Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2020-09-19 13:14 Odsłon: 183

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020r.

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do g. 19.30
 
1. Liturgia Kościoła:
poniedziałek (21 IX) - święto św. Mateusza Ap Ew
środa (23 IX) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny prezb.
 
2. Dziś na Mszach św. o godz. 11.30 i 13.00 dzieci klas IV przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą.  Od poniedziałku do czwartku dzieci uczestniczą w białym tygodniu na Mszy św. wieczornej.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 kolejna grupa dzieci przyjmie komunie świętą. Spowiedź w sobotę o godz. 11.00
 
3. Spotkania:
Spotkania formacyjne przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 SP- katechezy w starym kościele po Mszy św. o godz. 10.00 lub 18.00.
W piątek na godz. 19.00 do salki pod plebanią zapraszamy młodzież chętną współtworzyć duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.
 
4. Zapraszamy na XI Triduum ku czci Świętych Aniołów do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 
5. W przyszłą niedzielę, 27 września br., przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Wydziału Teologicznego US i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W imieniu tych społeczności akademickich  za ofiary dziękujemy.
 
6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii – Bóg zapłać.
 
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do jej lektury. 
 W Niedzieli artykuły o Męskim Różańcu w Szczecinie oraz o koronacji obrazu Matki Bożej w Gryfinie. W Gościu Niedzielnym o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slamsach, oraz rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci”.
 
8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów. 
 
 
                                                                                                                     Ks. Józef Filipek
                                                                                                                   P R O B O S Z C Z
 
 
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
 
Środowisko Szkoły Ewangelizacji w Szczecinie organizuje kurs pt. „Nowe Życie”. 
Kurs zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to możliwe. 
 
Kurs poprowadzi Ks. Krzysztof Kralka SAC – Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie, Ks. Tomasz Romantowski – Środowisko Szkoły Ewangelizacji w Szczecinie.
Termin: 9-11 października 2020 r.
Miejsce: parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Witkiewicza 64, Szczecin
 
Kontakt: ks. Tomasz Romantowski, tel. 516 188 753, e-mail: sneszczecin@gmail.com
Więcej informacji znajduje się na plakacie oraz stronie: www.sneszczecin.pl
 
aktualizowano: 2020-09-19 13:14
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone