Transmisja na żywo

Ogłoszenia

 Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2021-10-23 10:36 Odsłon: 178

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24.10.2021r.

Przypominamy, że przestaje obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

1. Nabożeństwo Różańcowe:
poniedziałek – piątek godz. 17.00 dla dzieci
od poniedziałku do czwartku godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych
sobota i niedziela godz. 17.15 dla wszystkich
  W poniedziałek po różańcu adoracja w ciszy do g. 19.30
 
2. Liturgia Kościoła:
czwartek (28 X) – święto św. Szymona i Judy Tadeusza Ap
 
3. Spotkania:
Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla klas III szkół podstawowych. Msza św. dla dzieci w niedziele o godz. 13.00. Katechezy w kościele w poniedziałek lub wtorek o godz. 17.00.
Spotkania przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 SP- Msza św. o godz. 10.00 oraz katecheza w starym kościele. 
Krąg biblijny – wtorek po nabożeństwie różańcowym
Próby chóru – czwartek godz. 19.00 salka pod plebanią
Oaza Młodzieżowa – piątek g.18.30 salka pod plebanią 
Zbiórka służby liturgicznej – lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 9.30 w kościele.
 
4. W piątek zapraszamy na procesję z relikwiami świętych dla dzieci i dorosłych. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w kościele. Dzieci przebierają się za świętych. Różaniec w piątek będzie jeden wspólny w czasie procesji. 
 
5. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Wypisując na nich imiona naszych zmarłych będziemy polecać ich Bożemu miłosierdziu i modlitwie wiernych  przez cały miesiąc listopad  podczas nabożeństwa wypominkowego o 17.30. 
 
6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik Miłujcie się.
 
7. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii serdecznie dziękujemy. 
Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 
 
                                                                                                                   Ks. Józef Filipek
                                                                                                                P R O B O S Z C Z
 
 
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE
 
W niedzielę, 31 października br., odbędzie się w Szczecinie po raz kolejny „Procesja ze świętymi” z relikwiami świętych i błogosławionych pod hasłem „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście” (Mt 11,28). Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie około godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych. W czasie procesji modlitewnej 
z relikwiami świętych i błogosławionych będzie śpiewana Litania do Wszystkich Świętych. 
 
 W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00. 
Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po zakończeniu Mszy Świętej, z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych. 
 
We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim. 
 
 
 Informujemy również, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach od 30 października do 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą się odbywać 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym.
 
 W czwartek, 11 listopada, zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, której w Katedrze w Szczecinie o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
 
aktualizowano: 2021-10-23 10:36
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone