Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Chór "Cantamus Domino"

aktualizowano: 2016-12-27 21:06 Odsłon: 768

To już pięć lat! - 13.11.2016

Jubileuszowa relacja

13 listopada 2016 r. Mszą św. w intencji chórzystów byłych i obecnych rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu powstania chóru parafialnego Cantamus Domino. Miło było nam gościć pierwszego dyrygenta chóru - Pawła Śliżewskiego oraz osoby, które odpowiedziały swoją obecnością na nasze zaproszenie. Po przywitaniu wszystkich przez obecnego dyrygenta - Krzysztofa Krzemienia, przedstawiono w telegraficznym skrócie historię powstania chóru.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy świętowanie przy cieście, oczywiście nie mogło zabraknąć z tej okazji tortu. Wspomnieniom i rozmowom nie było końca. Obejrzeliśmy specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację ze spotkań chóru na warsztatach muzycznych, wspólnym śpiewaniu podczas mszy świętych i spotkaniach poza naszą parafią. Dziękuję naszym koleżankom i kolegom chórzystom za to, że byli i są, bo to dzięki nim nasz zespół się rozwija. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi i Księżom posługującym w naszej parafii za wsparcie, pomoc i zawsze otwarte serca. Dziękujemy wszystkim, którzy kierują do nas słowa uznania, stanowiące motywacją do dalszych działań. Dziękujemy tym, którzy wzbogacili nasz jubileusz tworząc pogodny i radosny nastrój. Dziękujemy parafianom za wspólną modlitwę. Na zakończenie pozwolę sobie zacytować naszego dyrygenta Krzysztofa: „Wspólne wychwalanie Boga śpiewem – to już samo w sobie stanowi coś pięknego. […] Bóg dał talent po to, aby się nim dzielić!”. I tego się trzymamy licząc doczekania w dobrej kondycji kolejnych  jubileuszy, a za wszelkie dobro, jakie dokonało się w ciągu minionych 5 lat, niech Bóg będzie uwielbiony!        

Teresa  

aktualizowano: 2016-12-27 21:06
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone