Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Przypominamy, że przestaje obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Z życia rejonu

aktualizowano: 2019-12-15 19:12 Odsłon: 395

2019.12.07. - Adwentowy Dzień Skupienia

Tym razem Domowy Kościół rejonu Bukowe adwentowe chwile skupienia przeżywał w parafii Świętego Ducha w Zdrojach.

Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjął ks. Jacek Szunejko, który wygłosił konferencję oraz koncelebrował wspólnotową Mszę świętą. Była modlitwa. Były poruszające świadectwa. Były okazje do rozmów. Mamy nowy krąg! Słowem: działo się! Był też Mikołaj...

Fotoreportaż z wydarzenia TUTAJ

 

Krucjata – szansa na zbliżenie się do Boga i drugiego człowieka

Relacja Witka i Moniki z rejonowego wspólnotowego spotkania adwentowego 

Ave Maria!

Na początku Dnia Wspólnoty moderator rejonowy, gospodarz miejsca, proboszcz parafii Świętego Ducha w Zdrojach ks. Piotr Kurzaj SChr wprowadził przybyłych w wyjątkowy czas Adwentu. Zaproszenie ks. Piotra do uczestnictwa w tym Dniu przyjął ks. Jacek Szunejko, który zapoznawał uczestników w trakcie katechezy, prac w grupie i homilii podczas Mszy św. z tematyką Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a także jej relacjami z Domowym Kościołem. Warto przypomnieć, że ks. Jacek był 11 lat temu moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła oraz wikariuszem w parafii św. Stanisława BM na os. Bukowym (obecnie jest proboszczem parafii w Bełcznej k/Nowogardu). Stwierdził m.in., że do zaakceptowania KWC w sercu często potrzebne jest wcześniejsze głębsze zaangażowanie się w DK poprzez wyjazdy na rekolekcje. Przy prawidłowym zrozumieniu Krucjaty nie może być ona traktowana jako kolejny obowiązek w DK, tylko jako osobista szansa na zbliżenie się do Boga i drugiego człowieka.

W Adwentowym Dniu Wspólnoty współuczestniczyli również księża: Paweł Wiśniewski i Marcin Szczodry z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na os. Bukowym.

Praca w trzech grupach, które prowadzili Asia z Markiem, Natalia i Tomek oraz Beata z Jurkiem stworzyła okazję do dyskusji na temat jak rozumiemy dzieło Krucjaty i refleksji czy jest to droga dla mnie.

Podczas świadectw usłyszeliśmy cztery porywające wypowiedzi o KWC. Jakże różne, a jednocześnie dobitnie ukazujące, że Krucjata realnie „działa” w  życiu, małżeństwie, rodzinie. Asia i Marek mówili o KWC m.in. w kontekście odpowiedzi na wezwanie i ich osobistego daru dla Pana Boga; Tomek o pozytywnym wpływie na jego małżeństwo i rodzinę; Marcin o pomocy w wyzbyciu się lęku.

Dzień Wspólnoty DK to świetna okazja do „zatrzymania się” w zabieganym, współczesnym świecie. To także szansa na Namiot spotkania w kościele z adoracją Najświętszego Sakramentu.

O oprawę muzyczną Mszy św. zatroszczyli się Mariola i Irek. W końcowej części Eucharystii usłyszeliśmy deklarację wejścia do Domowego Kościoła czterech małżeństw z kręgu pilotowanego przez Asię i Marka przy współpracy z ks. Marcinem. To wielka radość, że nasza wspólnota się powiększyła.

Agape – czas na konsumpcję tego, co przynieśliśmy wszyscy i krótkie rozmowy. To także okazja do nawiązania nowych znajomości. Tomek w roli św. Mikołaja, sądząc po roześmianych oczach dzieci, był mocnym punktem tego dnia, podobnie jak diakonia wychowawcza - Lidia, Kinga, Emilka i Kamila - zajmująca się niemałą grupą dzieci przez ponad trzy godziny.

Plan ADW był tak ułożony, by nie kolidować z rytmem życia parafii w Zdrojach. W trakcie prac w grupach, odbywających się w salkach parafialnych, w kościele miało miejsce nabożeństwo pierwszosobotnie (przechodząc obok usłyszeliśmy nieczęsto wykonywaną w Polsce pieśń Ave Maria - hymn z Fatimy), a po nim Msza św. W domu parafialnym spotykaliśmy grupki „miejscowych” dzieci:

- My na próbę jasełek…

- My na próbę Duszków…

Moderator rejonowy ks. Piotr Kurzaj kończąc wspólnotową Eucharystię zaapelował, aby na kolejnym Dniu Wspólnoty było nas więcej. My już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Wielkopostnym Dniu Wspólnoty w Zdrojach, który pod hasłem „Prawda was wyzwoli” będzie miał miejsce 14 marca 2020 r. Ten dzień będzie okazją powrotu do podstawowych prawd ewangelizacyjnych. Do prawdy o Bogu, który kocha, daje wolność od szatana, grzechu i lęku.

Wszystkim zaangażowanym oraz uczestniczącym w ADW gorąco dziękujemy.

Z Panem Bogiem

Monika i Witek

aktualizowano: 2019-12-15 19:12
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone