Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Przypominamy, że przestaje obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Z życia rejonu

aktualizowano: 2020-06-07 15:04 Odsłon: 199

2020.06.07. - Rejonowe zakończenie roku pracy

W uroczystość Trójcy Świętej przypadło zakończenie kolejnego roku formacyjnego DK rejonu Bukowe-Zdroje - wspólnota zgromadziła się na Eucharystii w prafii chrystusowców pw. Świętego Ducha w Zdrojach 

Roześmiane uśmiechy

Fotoreportaż - TUTAJ

Jakieś inne, bardziej roześmiane uśmiechy (tak to dziwnie, ale zgodnie ze swym spostrzeżeniem ujmuję) towarzyszyły spotkaniu z okazji zakończenia roku formacyjnego DK w prawobrzeżnym rejonie Bukowe-Zdroje. Wydawałoby się, że w utrwalonej formule spotkań trudno oczekiwać czegoś, co zaskoczy, przyprawi o zdumienie. Nic bardziej mylnego. Eucharystia z aktywnym udziałem członków wspólnoty to standard - oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Modlitewne skupienie i ofiara własnych intencji należą do grupy doznań intymnych, rozgrywających się w sercach każdego z nas zapewne w różny sposób, choć przeżywanych w jednym zgromadzeniu eucharystycznym, pragnącym zjednoczenia z Chrystusem.

Wychodząc ze świątyni dokonujemy powrotu do ludzkiej codzienności, pośród której staramy się nie zatracić więzi z Bogiem. Poprzez radość spotkania z drugim człowiekiem wyrażać możemy wierność wskazaniom Jezusa, stawiającym na pierwszym miejscu miłość. Obecnie, kiedy wskutek szeregu ograniczeń społecznych człowiek został wyizolowany, tak w życiu zawodowym, często prywatnym jak również religijnym, wzrasta chęć „zażycia” wspólnoty. Być może właśnie to spowodowało, że owe „roześmiane” uśmiechy tak bardzo przykuły moją uwagę, wzbudzając jednocześnie radość w sercu. Cieszę się, że mogłem ponownie spotkać tak wielu znajomych, że mogłem chociaż w locie rzucić komuś „cześć!”, czy wreszcie spojrzeć na twarze bez maseczek.

Kończąc rok formacji – rok szczególny, taki, który z pewnością zapadnie w pamięci – rozpoczynamy jednocześnie szczególny okres wakacji, bo zapewne taki on też będzie. Już wiadomo, że zrezygnowano z organizacji letnich rekolekcji. Pewnie inaczej niż zwykle wyglądać będą nasze urlopy, kontakty z rodziną, bliskimi. Jak wyglądać będą nasze relacje z Bogiem, zależeć będzie jednak już tylko od nas samych…

Adam Szewczyk

 

aktualizowano: 2020-06-07 15:04
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone