Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Nadzwyczajni szafarze Komunii św.

aktualizowano: 2014-12-24 19:25 Odsłon: 469

Szafarski jubileusz

- zakole wiecznej rzeki czasu; nie miejsce, a zwolnienie zaledwie umożliwiające zerknięcie wstecz…

Jubileusz skłania zwykle do refleksji. Z reguły towarzyszy temu pokusa pewnych podsumowań, tworzenia swoistego bilansu oddającego klimat pewnych przeżyć, działań, przywołując obraz sukcesów i porażek. Jest też okazją do wyciągnięcia pożytecznych wniosków. Od chwili ustanowienia błogosławieństwem do pełnienia posługi pierwszej grupy nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w naszej diecezji minęło 10 lat. W tym okresie podwoiło się grono sprawujących tę posługę i w chwili obecnej liczy ono około 80 mężczyzn. O krótką rozmowę poprosiłem Amadeusza Szejbę i Marka Stankiewicza, uczestników pierwszego kursu dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, pełniących tę posługę nieprzerwanie do chwili obecnej. Pochodzą z prawobrzeżnej dzielnicy Szczecina, z parafii pw. św. Stanisława BM na osiedlu Bukowe-Klęskowo, a z ochotą dzielą się swymi przeżyciami i doświadczeniami nie tylko od święta.

aktualizowano: 2014-12-24 19:25
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone