Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Częstochowa - Kraków

utworzono : 2016-07-09 21:46 Odsłon: 718

Moje majowe pielgrzymowanie

Szczecin - Częstochowa - Kraków

Tym razem na moją „prywatną”, coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Łagiewnik wybrałam się z synową i wnuczkami.

Jedziemy pociągiem, mamy wolny przedział, jest swobodnie i wesoło. Zrobiłam wnuczkom (16 i 10 lat) krótki „wykład” o tym, czym jest Jasna Góra w Częstochowie i jakie ma znaczenie dla Polaków, a także krótko o objawieniach s. Faustyny i kulcie Bożego Miłosierdzia. Podróż zaczyna się dłużyć, ale o godz. 14.00 dojeżdżamy szczęśliwie do Katowic. Tu przesiadka na pociąg do Częstochowy. Noclegi zarezerwowałam u oo. Pallotynów w „Dolinie Miłosierdzia”. Krótki odpoczynek po podróży i idziemy coś zjeść, a potem na Jasną Górę przywitać się z Matką Bożą. Trafiamy na odprawianą Mszę św. Ludzi niewiele, po mszy jeszcze majowe nabożeństwo. Wracamy na nocny odpoczynek.

Następnego dnia wstajemy z synową wcześniej i idziemy na Mszę św. do kościoła obok. Dziewczyny jeszcze dosypiają. Po śniadaniu znowu idziemy na Jasną Górę. Podziwiamy bazylikę, a na piętrze obrazy Drogi Krzyżowej autorstwa Dudy-Gracza. Później odprawiamy samodzielnie drogę krzyżową na wałach. Jedna z wnuczek śmiało włączyła się do modlitwy i rozważań. Piękna taka osobista droga krzyżowa. Pogoda nam dopisuje, słońce opala. Rozgrzane idziemy na lody i kawę. Dziewczyny idą na wieżę, oglądają pamiątki na straganach. W planie mamy jeszcze odmówienie różańca. Idziemy więc do pobliskiego parku. Tu na ławeczkach, każda osobno w skupieniu odmawiamy różaniec. A potem obowiązkowo mała sesja zdjęciowa. Zadowolone wracamy do Doliny Miłosierdzia, odpoczywamy i pakujemy się. O godz. 21.00 jeszcze Apel Jasnogórski. Było bardzo dużo ludzi, ale oczekiwanego zasłonięcia cudownego obrazu Matki Bożej nie było, z uwagi na zapowiedziane nocne czuwanie. Zatem dla nas czas na nocny odpoczynek, bo rano jedziemy do Krakowa.

W Krakowie niestety pogoda psuje się. Bagaże zostawiamy w dworcowej przechowalni i jedziemy do Łagiewnik. Dojeżdżamy na Mszę św. o godz. 12.00. Po niej spragnione idziemy na kawę i ciastko. Jednak nasze dobre nastroje pryskają z powodu deszczu i chłodu. Wracamy do centrum Krakowa, ale nie mamy już ochoty na zwiedzanie, bo dziewczyny nie są przygotowane na taką pogodę.  Postanawiamy poczekać na godzinę odjazdu pociągu w Galerii Krakowskiej obok dworca. Jesteśmy głodne i rozdrażnione przez tę brzydką pogodę, która popsuła nasze plany. Wracamy do Szczecina nocnym pociągiem. Miałam cichą nadzieję, że po tej pielgrzymce pozostaną nie tylko wspomnienia naszych „rozgrzanych” emocji w zimnym, deszczowym Krakowie…

Nina Dołęga

utworzono : 2016-07-09 21:46
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone