Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Świadectwa

ost. aktualizacja: 2015-03-11 19:52 Odsłon: 1201

Świadectwa uczestników Weekendów małżeńskich

„Jesteśmy małżeństwem z dużym stażem. Nasz związek był zagrożony. O wszystkim dowiedział się nasz dorosły syn i wystąpił w roli dobrego anioła. To on zaproponował nam udział w rekolekcjach dla małżeństw. Chwyciliśmy to koło ratunkowe i pojechaliśmy do Wisełki. Był to bardzo dobry pomysł. Udział w spotkaniach małżeńskich to nasze pojednanie. Teraz w naszych sercach  zapanował spokój i nadzieja. Otworzyliśmy się na siebie. Najtrudniej będzie odbudować zaufanie ale będziemy nad tym pracować. Teraz staramy się rozmawiać ze sobą spokojnie zgodnie z zasadami dialogu i jak dotąd to się nam udaje. Uwierzyliśmy że bycie razem ma sens i czujemy w tym obecność Boga. Uczestnictwo w spotkaniach małżeńskich polecamy wszystkim parom niekoniecznie będącym w kryzysie”.

Wisełka, wiosna 2015 r.


 

„Tak szybko minął już prawie tydzień od rekolekcji w Wisełce, a w nas pozostają cały czas żywe wspomnienia z Państwem w naszych sercach. Już dziś możemy powiedzieć, że to był bardzo dobry week pełen wielu wrażeń, przeżyć, emocji. Dowód? Po długiej przerwie ponownie założyliśmy obrączki (chyba Msza święta z odnowioną przysięgą małżeńską i błogosławieństwem nam w tym pomogła). Po rekolekcjach na pewno jesteśmy innymi ludźmi. Takimi, którzy starają się przestrzegać zasad dialogu oraz takimi, którzy wdrażają w swoje życie zbiór zasad małżeńskich wspólnie wypracowanych. Będziemy polecać rekolekcje innym parom będącym w potrzebie jak również na pewno spotkamy się kiedyś na cz.2”.

Wisełka, wiosna 2015 r.


 

”Weekend, trzy niepełne dni, a tak dużo się działo. Odkrywanie na nowo współmałżonka, jego oczekiwań, pragnień, czasem myśli niewypowiedzianych. Wspólne rozmowy w zaciszu pięknie położonego ośrodka, odsłanianie tego co dobre i piękne, ale również tego co boli i przeszkadza. Uświadomienie sobie, że warto pielęgnować to, co najpiękniejsze, czyli miłość i że nigdy nie jest na to za późno.
Czy było warto przyjechać? Zdecydowanie tak! Wróciliśmy z naładowanymi pozytywną energią akumulatorami. Dziękujemy i polecamy Weekendy Małżeńskie”.

Wisełka, wiosna 2015 r. 

ost. aktualizacja: 2015-03-11 19:52
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone