Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Nasza świątynia (stary kościół) został wzniesiony  pod koniec  XV w miejscu wcześniej istniejącego kościoła o którym wspominają  źródła  historyczne z 1359 roku. Od czasów reformacji do zniszczenia w działaniach wojennych w 1945 roku świątynia służyła  Wspólnocie Protestanckiej. Po 30 latach od zakończenia wojny Parafia Świętego Ducha w Zdrojach  otrzymała zgodę władz państwowych na odbudowę ruin kościoła. Wielkim wysiłkiem mieszkańców Klęskowa, odbudowę kościoła podjęto 
w 1976; zakończono 25 lutego 1979 r. uroczystym poświęceniem.   Budowę nowego kościoła rozpoczęto w 1996 roku. Od maja 2000 roku odprawiano  Msze św. dalej prowadząc dzieło budowy. Uroczystej konsekracji nowej świątyni dokonał Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, przy licznym udziale kapłanów i wiernych 23 października 2011 roku. 
     Dzisiejszej niedzieli przeżywamy 13 rocznicę konsekracji naszego nowego kościoła. Pragniemy dzisiaj modlitwą ogarnąć  wszystkich budowniczych  starego i nowego kościoła. Prośmy Boga, by naszą ofiarność i  gorliwość w trosce o parafialną świątynię kościoła wspierał  swoim błogosławieństwem.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2023-11-03 16:53 Odsłon: 497

Przewodnik po Biblii - część CCCXIV

Ewangelia według św. Łukasza (c.d.)

 

24 Chrystus Zmartwychwstał!

W ciszy paschalnego poranka rozchodzi się wieść niezwykła i radosna. Grób jest pusty, Jezus żyje! Trudno uzgodnić ze sobą szczegóły tego, co wydarzyło się tamtego przełomowego poranka, podane w czterech Ewangeliach. Realność wydarzenia jest oczywista i wytrzymała próbę najbardziej drobiazgowych badań. Podobnie jak w przypadku relacji z wielu ważnych wydarzeń, trudno jest zebrać w jedną całość informacje pochodzące od wielu niezależnych świadków. Bez względu na różnice w szczegółach podstawowe fakty są absolutnie pewne. Tamtego niedzielnego poranka uczniowie Jezusa byli załamani; po Jego śmierci cała grupa pogrążyła się w rozpaczy, byli przerażeni, stracili wszelką nadzieję, myśleli, że sprawa Jezusa została definitywnie zakończona. Piotr, ich przywódca, nie mógł sobie darować, że się Go wyrzekł. Dwaj uczniowie z Emaus dobrze reprezentują stan ducha pozostałych. I oto w ciągu dwunastu godzin wszystko się zmienia. Nie tylko grób okazuje się pusty – sam Jezus jest widziany w przynajmniej pięciu różnych okolicznościach przez więcej niż 16 osób. I był to rzeczywiście Jezus, a nie zjawa. Poznali Go, widzieli Jego rany od ukrzyżowania, jedli z Nim. Piotr staje się nowym człowiekiem. Przygnębienie i żal należą do przeszłości; znika strach i na jego miejsce przychodzi nieopisana radość. Cała późniejsza historia chrześcijaństwa opiera się na tej konkretnej pewności zmartwychwstania. Nic innego nie może usprawiedliwić jej trwania.

W. 50-52: Łukasz streszcza wydarzenia. W Dziejach Apostolskich, które są kontynuacją Ewangelii, podaje, że wniebowstąpienie nastąpiło 40 dni później.

(„Przewodnik po Biblii”, Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, Warszawa 1997 r.)

 

aktualizowano: 2023-11-03 16:53
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone