Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Rzym

ost. aktualizacja: 2014-06-16 23:39 Odsłon: 2124

Pielgrzymka z okazji kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

To już prawie miesiąc jak wróciliśmy z pielgrzymki kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Zdążyliśmy już odpocząć i chyba najwyższy czas podzielić się wrażeniami.

Wyruszyliśmy 24 kwietnia o godzinie 15.00 po ojcowskim błogosławieństwie naszego księdza proboszcza.

Do Rzymu dotarliśmy następnego dnia tj. w piątek około godz.13. 00.

Podróż była długa - modliliśmy się, śpiewaliśmy pieśni, a co 3 godziny piliśmy kawę, herbatę i jedliśmy kanapki; minęło szybko. Jeszcze tego samego dnia poszliśmy do Sanktuarium Madonna del Tufo (Matka Boża na Skale) podziękować Najświętszej Panience.

W sobotę od samego rana zwiedzaliśmy Rzym starożytny i barokowy, wszędzie już były tłumy ludzi, mijaliśmy pielgrzymów z całego świata pozdrawiających się wzajemnie.

Zwiedzanie zakończyliśmy Mszą świętą w kaplicy Cudu, gdzie św. Maksymilian Kolbe sprawował Mszę św. prymicyjną.

Po kolacji i krótkim odpoczynku, około godz. 23.00 pojechaliśmy na czuwanie i oczekiwanie na Mszę św. kanonizacyjną, która rozpoczęła się o godzinie 10.00 w niedzielę.

Wiernych było tak dużo, że jak sięgnąć wzrokiem wszędzie byli ludzie, musieliśmy podzielić się na kilkuosobowe grupki. Jedni z nas (szczęściarze), byli na Placu św. Piotra, inni na Placu Navona, a jeszcze inni na ulicach Rzymu przed telebimem; modliliśmy się i płakaliśmy ze szczęścia.

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że lepiej było przed telewizorem w domu lub w kościele - na pewno lżej. Ale moi kochani, my pojechaliśmy tam jako Wasi przedstawiciele, wioząc prośby i podziękowania. Odpowiem pytaniem - czy w takie wielkie święto, które można przeżyć jedyny raz w życiu Jan Paweł II miał być tam sam? Przecież urodziny i imieniny obchodzimy co roku i co roku chcemy, żeby ktoś do nas przyszedł. Nie można było więc inaczej.

Po uroczystej kanonizacji, wieczorem - tort, wino, tańce, radość, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.

W czasie pielgrzymki bardzo dużo zwiedziliśmy, byliśmy w Castelgandolfo, w Orvieto, Asyżu i Padwie – uczestniczyliśmy we Mszach św. w tak niezwykłych miejscach, do których myślami ciągle jeszcze wracamy. Słowo Boże głoszone przez księży: Krzysztofa, Marcina czy Pawła pozwalały każdego dnia od nowa przeżywać i zgłębiać tajemnicę Chrystusa Zmartwychwstałego.

Nawiązaliśmy nowe znajomości, które mam nadzieję będziemy podtrzymywać.

Do Szczecina wróciliśmy 30 kwietnia około południa.

Agnieszka

ost. aktualizacja: 2014-06-16 23:39
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone