Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Przewodnik po Biblii - część LXXII

Obietnica i ostrzeżenie; błogosławieństwo i przekleństwo (Kpł 26)

Nagrodą za posłuszeństwo ma być pokój i obfitość wszelkiego dobra. Największą nagrodą ma być obecność Boga wśród Jego ludu: będzie On chodził wśród nich, jak przechadzał się po ogrodzie z pierwszą parą ludzi. 

czytaj więcej »
2015-10-10

Małżeństwo drogą do świętości

„Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swoją żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem” (Rdz 2, 24).

czytaj więcej »
2015-10-03

Przewodnik po Biblii - część LXXI

Świecznik, chleby pokładne i grzech bluźnierstwa (Kpł 24)

Rozdział 24. Przechodzi od najważniejszych świąt do dwóch codziennych obowiązków: świecznik, który musi się nieustannie palić, i ofiara z dwunastu chlebów pokładnych przygotowywanych w dzień szabatu.

czytaj więcej »
2015-10-03

„Uważajcie więc jak słuchacie” (Łk 8, 18a)

Jego Matka i bracia przybyli do Niego, ale z powodu tłumu nie mogli się z Nim spotkać. Powiedziano Mu: „‹‹Twoja Matka i Twoi bracia stoją na zewnątrz i chcą Cię zobaczyć››. Lecz On im odpowiedział: ‹‹Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn››” (Łk 8, 19-21).

czytaj więcej »
2015-09-26

Przewodnik po Biblii - część LXX

Święta (Kpł 23)

Analogicznie do cotygodniowego szabatu święta Izraela odzwierciedlają system „siódemkowy” i upamiętniają uświęcenie przez Boga siódmego dnia po stworzeniu.

czytaj więcej »
2015-09-26
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone