Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 (w starym kościele od poniedziałku 26.06.) i 18.00 (w nowym kościele). Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą i w niedziele podczas każdej Mszy świętej.

czytaj więcej »

Okres Wielkanocny

RSS

Jezus Miłosierny- Pan mój i Bóg mój

Zmartwychwstały Pan przychodzi do wylęknionych i zatrwożonych uczniów. On, jedyny świadek tego Wydarzenia, budzi wiarę w sercach Apostołów w swoje powstanie z martwych! (J20,19-31).

»
2014-04-26
1329
1
0
»

Pusty grób źródłem radości Paschalnej

Zmartwychwstanie Pańskie to największe wydarzenie w historii chrześcijaństwa. Towarzysząc Chrystusowi przez święty czas Triduum Paschalnego stajemy zdumieni przed tajemnicą Eucharystii, przeżywamy Jego ukrzyżowanie, zanurzamy się w wielka ciszę szabatu żydowskiego, która spowiła całą ziemię. Ewangelia (J 20,1-9) pierwszego dnia o świcie, prowadzi nas do grobu Pana. Maria Magdalena, Szymon Piotr i Jan Ewangelista. Trzy osoby szukające Pana. Każda z tych osób ma swoje własne, doświadczenie pustego grobu. Jan, umiłowany uczeń Pana jako ostatni wszedł do grobu. Ujrzał i uwierzył! Pusty grób stał się dla niego świadkiem Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią. Każdy, kto wejdzie na drogę umiłowanego ucznia Pana z pustego grobu będzie czerpać radość i nadzieję, bo Ten, któremu przebito włócznią bok - żyje! Wracają jak echo słowa Jezusa wypowiedziane do Marty: „ Ja Jestem zmartwychwstanie i życie. Wierzysz w to?” (J 11,25-26).

Marek Stankiewicz

»
2014-04-19
589
1
0
»
Wszystkich rekordów: 32
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone